V projektu Ježíškova vnoučata se radost naděluje hned třikrát

Senioři z domova Korýtko přijímali jednu návštěvu Ježíškových vnoučat za druhou

Začátek roku znamená návrat do práce, každodenní povinnosti, venku je zima a brzy tma. Máme ale příběhy Ježíškových vnoučat a ty i dál rozdávají radost a zahřejí u srdce.

Ježíškova vnoučata, to je vlastně taková emoční trojčlenka, radost totiž rozdává hned třikrát - obdarovaným, samotným Vnoučatům, ale také lidem, kteří se o babičky a dědečky v domovech starají. Potvrzuje to i dopis, který přišel z ostravského domova pro seniory Korýtko.

Přes počáteční nedůvěru je na konci vždycky radost, překvapení i slzy štěstí. Anebo aspoň letmý úsměv, který už jsme nezahlédli dlouhou dobu...
sociální pracovníci domova Korýtko

V něm se mimo jiné píše, že už koncem listopadu a pak celý prosinec byl v Domově ve znamení návštěv Ježíškových vnoučat: „Přicházeli lidé, kterým nejsou senioři lhostejní a snažili se jim zpříjemnit dlouhou chvíli dárkem, zážitkem či (ne)obyčejným setkáním.“ Někteří senioři byli nejdřív projektem zmatení, nevěřili mu a možná ho i odmítali. Na konci ale vždycky byla radost a překvapení, že to cizí lidé dělají zadarmo.

Na projektu Ježíškových vnoučat je skvělé to, kolik lidí spojuje. A kolikrát ne jen na to jedno konkrétní setkání při předávání dárků. Velmi často píšete, že jste se se „svými“ babičkami a dědečky rozhodně neviděli naposledy. Kolikrát i popisujete, co všechno už máte společně naplánováno. Děkujeme za to, každá společní minuta má smysl! 😍