Sportem ku zdraví, říká se. S přibývajícím věkem to ale není nic jednoduchého

Ne všichni senioři zvládnou jízdu na kole v terénu, jezdit ale můžou třeba na motomedu
Ne všichni senioři zvládnou jízdu na kole v terénu, jezdit ale můžou třeba na motomedu

Víte, co je to motomed? To je motorový rotoped. Teda něco, co sice necvičí úplně za vás, ale hodně vám to pomůže. A taky je to dárek pro seniory v pražských Řeporyjích.

Ne každý totiž ve vyšším věku zvládne jízdu na kole venku nebo jiný aktivní pohyb. A je skvělé, že to senioři v Domě u Agáty v Praze Řeporyjích rozhodně nevzdávají a chtějí si užívat pohyb aspoň tak, jak jim zdravotní stav dovolí. A proto si přáli motomed.

Ježíškovým vnoučetem se v tomto případě stala realitní firma. Její jednatel Dušan Kovařík doufá, že přístroj bude obyvatelům domova dobře sloužit: „Všichni u nás v kanceláři rádi sportujeme, jsme cyklisté, tak to byla taková symbolika." Na přístroji se místo klasického sedla sedí na klasické židli. Pro uživatele je to bezpečnější a přístroj tak můžou používat i lidi na vozíku.

Pro mě je to výborné, teď už i lepší než chodit ven.
Jana Smolová, obyvatelka Domu u Agáty

Kolegové ze stanice Český rozhlas Plus doplnili obyvatelům Domu u Agáty motomed ještě speciální televizí. A tak zatímco babičky a dědečkové šlapou na místě, před očima jim ubíhá krajina, kterou právě projíždějí.