Pan Bořek žije v domově pro seniory už 33 let, Ježíškova vnoučata přijela za ním i za panem Standou

Pan Stanislav a Ježíškovo vnouče Aneta Lachout s dcerou

Od roku 1985 je pan Bořek umístěn v domově v Nových Hvězdlicích. Občas ho navštěvuje jeho bratr. Nikdo jiný za ním už nechodí. O Vánocích jednu příjemnou návštěvu ale měl. Radost přijela rozdávat Ježíškova vnoučata.

Aneta Lachout vyrazila se svou 14měsíční dcerou navštívit pana Bořka. Na návštěvy není moc zvyklý, a tak měl z Anety a její malé veselé holčičky ohromnou radost. Kromě jeho bratra za ním do domova nechodí už nikdo. Podle Anety bylo setkání úžasné a udělalo radost i jí samotné. Nakonec se zapovídala také s panem Standou, který je v domově sice kratší dobu než Bořek, ale jeho životní příběh je stejně smutný. 

„Nikdy jsem si nedovedla představit, kolik radosti a úsměvů může vykouzlit jedno veselé pobíhající dítko. Tolik štěstí najednou! ❤ Děkuji, že jsme s dcerou mohly být součástí něčeho tak srdečného jako jsou Ježíškova vnoučata. Už teď víme, že jsme za Boříkem a Standou nebyly naposledy. Na jaře máme domluvenou další návštěvu a tentokrát třeba dáme procházku i s panem Standou, který je upoután na invalidní vozík.“

Pan Bořek měl z návštěvy Ježíškových vnoučat velkou radost