Co nadělit bývalé herečce? Přece návštěvu divadla!

Paní Helena a Ježíškovo vnouče Kateřina v mosteckém divadle
Paní Helena a Ježíškovo vnouče Kateřina v mosteckém divadle

Pro 84letou paní Helenu z Jirkova je divadlo celoživotní vášní, která ani s přibývajícím věkem neslábne. Jen už nechodí přímo „po prknech, co znamenají svět“.

Divadelní představení si užívá z hlediště. Do toho v mosteckém divadle ji tentokrát vzala Kateřina Loukotová. Ta se účastnila už prvního ročníku Ježíškových vnoučat, kdy ale posílala dárek poštou: „Přišlo mi to takové neosobní, proto jsem hledala nějaké přání tady v okolí, abych ho mohla splnit osobně,“ vysvětluje Kateřina, proč se rozhodla splnit přání právě paní Heleně.

V mosteckém divadle jsem hrála, ale jen krátce. Déle jsem byla v Litvínově v Docela malém divadle u Mirka Kovaříka. To byla profesionální scéna a bylo to bezvadné.
paní Helena, bývalá herečka

Pro paní Helenu bylo představení Kráska a zvíře taky návratem do minulosti. V mosteckém divadle totiž kdysi sama hrála: „Zajímalo mě právě představení těch mladých. Nebyla jsem tady dlouho a zjistila jsem, jak mezitím soubor omládl,“ vysvětlovala o přestávce s tím, že ji divadlo chybí. Obě dámy si nakonec slíbily, že si brzy vyberou další představení, na které půjdou společně.

Spustit audio

Související